
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18970
Ext.Price$0.18970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18970 | $0.18970 |
| 10 | $0.17049 | $1.70490 |
| 50 | $0.15322 | $7.66100 |
| 100 | $0.13840 | $13.84000 |
| 500 | $0.12501 | $62.50500 |
| 1000 | $0.11291 | $112.91000 |
| 3000 | $0.10624 | $318.72000 |
| 5000 | $0.09996 | $499.80000 |
